ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2016-2017


Τα ΚΕΝΤΡΑ ΞΕΝΩΝ ΓΛΩΣΣΩΝ «ΖΑΧΑΡΙΑ» συγχαίρουν τους μαθητές τους για την επιτυχία τους στις εξετάσεις πιστοποιητικών γλωσσομάθειας. Τα αποτελέσματα της εξαιρετικής δουλειάς που γίνεται στα Κέντρα Ξένων Γλωσσών ΖΑΧΑΡΙΑ φαίνονται και στα αποτελέσματα της φετινής χρονιάς:

PROFICIENCY ECPE (University of Michigan) (Δεκέμβριος 2016)

Δανάς Ιωάννης

Μούντζελου Άννα

 

PROFICIENCY MSU-CELP (Michigan State University)

Σουϊλεμέζη Σταυρούλα με διάκριση

 

PROFICIENCY NOCN Γ

Καγιά Μαρία

Κισαπαναγιώτη Νικολέτα με αριστείο

Μαγνήσαλη Στυλιανή με αριστείο

Μοσχόπουλος Αναστάσιος

Μούντζελου Άννα με αριστείο

Νάκας Θεόδωρος με αριστείο

Σουϊλεμέζη Σταυρούλα με αριστείο

 

PROFICIENCY PEARSON PTE Γ2 

Κατινιός Απόστολος

Κατινιός Δημήτριος

ADVANCED NOCN Γ1

Κεσσάκης Ηλίας με αριστείο

Λαζαρίδης Σταύρος L,R,S

Πεταλωτής Μάριος με αριστείο

Σισκούδης Βασίλειος με αριστείο

Στεφανίδου Τσιάβου Ειρήνη με αριστείο

Φίτσιου Αικατερίνη με αριστείο

 

ADVANCED Γ1 TOEIC 

Αυγένης Αθανάσιος

Μπαντή Δήμητρα

LOWER CAMBRIDGE-First Certificate in English Β2

Κεσσάκης Ηλίας

Φίτσιου Αικατερίνη

LOWER ECCE MICHIGAN B2

Κοκοβίδου Αλεξάνδρα

Νάκας Θεόδωρος

LOWER NOCN B2

Καραπιλιάφη Χαρίκλεια με διάκριση

Λάμπρου Νικολέτα με αριστείο

Λούτα Αικατερίνη με αριστείο

Λούτα Μαρία

Μιζαρίδου Αικατερίνη με αριστείο

Τριανταφύλλου Παρασκευή με αριστείο

Χαντακή Βασιλική R,S

 

LOWER PEARSON PTE B2             

Λαζαρίδης Παναγιώτης                     με διάκριση

Λαζαρίδου Πηνελόπη                       με διάκριση

Νικολαΐδου Δέσποινα                       με διάκριση

 

LOWER B2 TOEIC                      

Πολυζούδης Άνθιμος

 

CAMBRIDGE B1

Σδρίβας Σωτήριος

Πεταλωτής Μάριος

Σισκούδης Βασίλειος

Στεφανίδου Τσιάβου Ειρήνη

 

NOCN B1 

Toromani Klorent με αριστείο

Γούσιος Αντώνιος με αριστείο

Κούκος Γεώργιος με αριστείο

Μαυροβουνιώτης Κωνσταντίνος R,S

Πελίτης Ιωάννης με αριστείο

Σδρίβας Σωτήριος με αριστείο

Καραπιλιάφη Χαρίκλεια

 

LAAS A1                                                    

Κόρδα Ελένη                                                Merit

 

LAAS PRE A1                                           

Παλαιοχωρινού Πηνελόπη                            Merit

Φαρίνης Δημήτριος                                       Excellent

 

LAAS FIRST STEP                                  

Κόρδας Αλέξανδρος                                    Excellent

Κούτλας Χρήστος                                         Excellent

Νάνου Χρυσάνθη                                         Excellent

Σμαραγδάς Βασίλειος                                  Excellent

Τριανταφύλλου Νικόλαος                             Merit

Φαρίνης Φίλιππος                                       Merit

 

CAMBRIDGE YOUNG LEARNERS FLYERS         

Μασμανίδης Χρήστος                                    Excellent

Πετρομελίδου Διονυσία                                 Merit

Σαμψώνογλου Βασίλειος                              Merit

 

CAMBRIDGE YOUNG LEARNERS MOVERS        

Δελησάββα Ειρήνη

Κίσσα Αικατερίνη

Κόρδα Ελένη                                                Excellent

Κόρδα Παναγιώτα                                         Merit

Λαζαρίδης Αναστάσιος

Ναλμπάντη Αθανασία                                   Merit

Παλαιοχωρινού Πηνελόπη

Σισκούδης Νικόλαος

Φαρίνης Δημήτριος                                       Excellent

Φίτσιου Φεβρωνία                                         Merit

 

CAMBRIDGE YOUNG LEARNERS STARTERS       

Cepele Eva                                                   Excellent

Αγιορίτης Κυριάκος                                       Excellent

Γούσιος Ανδρέας                                          Excellent

Κατινιού Φεβρωνία

Κεχαγιόγλου Ιωάννης                                   Excellent

Κόρδας Αλέξανδρος                                     Excellent

Κούτλας Χρήστος                                         Excellent

Κουτλιάνου Δήμητρα                                    Excellent

Μακράκη Μαρία                                           Excellent

Οικονόμου Κωνσταντίνα

Πεταλωτή Φωτεινή                                        Merit

Σαραντίδου Δήμητρα                                    Excellent

Σμαραγδάς Βασίλειος                                   Excellent

Στάθης Μιχαήλ                                              Excellent

Τσάλας Σταύρος                                           Merit

Φαρίνης Φίλιππος                                         Excellent